Terapia uzależnień

Terapia uzależnień

Uzależnienie może przyjąć postać uzależnienia psychicznego lub fizycznego. Stan ten charakteryzuje się okresowym lub stałym przymusem wykonywania określonej czynności, lub zażywania czegoś np. określonej substancji psychoaktywnej. Do uzależnień zaliczamy między innymi: alkoholizm, narkomanię, lekomanię, nikotynizm, seksoholizm, hazard, siecioholizm, pracoholizm, a także zaburzenia odżywiania. Trwanie w nałogu niszczy powoli człowieka, a uwolnienie od niego, nie jest takie proste. Najlepszym sposobem na wyleczenie się z uzależnienia jest podjęcie psychoterapii, konsultacja lekarska u psychiatry, a w niektórych przypadkach także odtrucie organizmu. W zależności od rodzaju i stopnia uzależnienia można stosować te trzy metody jednocześnie lub osobno.

Terapia uzależnień Warszawa

Leczymy uzależnienia od alkoholu, narkotyków i…

Najbardziej powszechnym uzależnieniem jest alkoholizm. Choroba alkoholowa, podobnie jak inne uzależnienia, polega na przymusie regularnego spożywania alkoholu. Uzależnienie wywiera wpływ na psychikę i ciało chorego, dlatego czuje on ogromną potrzebę i nie może powstrzymać się przed spożywaniem określonej ilości napojów zawierających alkohol. Istnieją też różne inne uzależnienia. Wraz z rozwojem naszej cywilizacji pojawiają się coraz to nowe i nietypowe nałogi. Poza uzależnieniem od narkotyków, czy papierosów można wyróżnić jeszcze uzależnienie np. od telefonu komórkowego, gier, internetu, zakupów, seksu, masturbacji, adrenaliny.

Na czym polega terapia uzależnień?

W naszej poradni EDUCATIO, która znajduje się w Warszawie, leczymy wszystkie uzależnienia. Pomagamy osobom uzależnionym powrócić do prawidłowego funkcjonowania psychicznego i fizycznego. Pracujemy z chorym nad całościową poprawą jego funkcjonowania. Pomagamy naprawić relacje z bliskimi i odnaleźć się na nowo w funkcjonowaniu społecznym. Uświadamiamy, jak ważne jest przejęcie kontroli nad swoim ciałem i psychiką – uwolnienie się od nałogu. Pierwsza wizyta u specjalisty leczącego uzależnienia – psychiatry lub psychologa polega na rozmowie i wstępnej diagnozie. Następnie lekarz wraz z pacjentem ustala najbardziej odpowiednią metodę leczenia. Może to być psychoterapia indywidualna, uczestnictwo w grupie terapeutycznej (np. AA), czy farmakoterapia. Czas trwania terapii jest indywidualny – zależy przede wszystkim od stopnia uzależnienia, a także od zaangażowania chorego w wyjście z nałogu.

Nasz adres:

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO – Oddział Warszawa
ul. Heroldów 19A , 01-991 Warszawa
REJESTRACJA: 505 07 14 14

LECZYMY, POMAGAMY, WSPIERAMY, MOTYWUJEMY, DORADZAMY,...

 

Zrób 3 proste kroki i przekonaj się !

 

 

ZADZWOŃ!
REJESTRACJA:
505 07 14 14

WYBIERZ DOGODNY
TERMIN WIZYTY I
ZAPISZ SIĘ!

PRZYJDŹ
WARSZAWA
UL. HEROLDÓW 19 A

Terapia uzależnień Warszawa

NASI LEKARZE I PSYCHOLODZY

Poznaj cały nasz zespół