Terapia małżeńska

Terapia małżeńska

Terapia małżeńska Warszawa

Terapia małżeńska polega na regularnych spotkaniach pary z psychoterapeutą. Nie trzeba oczywiście być małżeństwem, by wziąć w niej udział. Zajęcia skierowane są dla wszystkich osób będących w związku, przechodzących przez kryzys, z którym samodzielnie nie potrafią sobie poradzić. Zapraszamy na konsultacje z terapeutą, pary, które wyrażają chęć pracy nad swoim związkiem. Wizyty z psychoterapeutą mogą być ciekawym doświadczeniem, które pozwala lepiej zrozumieć istotę pojawiających się kłopotów. Poza klasyczną terapią dla par prowadzimy również warsztaty i mediacje, dzięki którym będziecie mogli spróbować na nowo odbudować swój związek, zaufanie i każdy inny aspekt waszego związku, który w tym momencie się sypie.

Psychoterapia dla par prowadzona jest przez specjalistów – oddajcie się w ich ręce

Terapia par prowadzona jest przez wykwalifikowanych psychologów i psychoterapeutów, którzy na co dzień zajmują się pracą z parami. Potrafią pomóc rozwiązywać konflikty, wzmacniać więzi w relacji pomiędzy dwojgiem ludzi i przywracać spokój w domu. Na każdej wizycie poruszana jest kwestia, istotna dla poprawy jakości związku, z punktu widzenia pary. Terapeuta nie narzuca tematu spotkania. Jego rolą jest bycie buforem rozładowującym napięcie. Ma za zadanie ułatwiać komunikację i kierować rozmową tak, by obie strony były zadowolone i wysłuchane. Terapeuta może wkroczyć do pomocy, gdy emocje między partnerami staną się zbyt silne. Ciężko jest przewidzieć, ile trwa terapia małżeńska czy pary, ponieważ każda związek jest inny i ma inne problemy. Czas trwania terapii zależy przede wszystkim od chęci i zaangażowania pary zgłaszającej się na terapię.

iedy powinniście zgłosić się na terapię dla par?

  • Jeśli w waszym związku nastąpił kryzys spowodowany np. utratą pracy lub narodzinami dziecka.
  • Jeśli nieustannie się kłócicie.
  • Jeśli partner dopuścił się zdrady.
  • Jeśli nie macie do siebie zaufania.
  • Jeśli nie odczuwacie satysfakcji z życia seksualnego.
  • Jeśli przeszliście przez traumatyczne doświadczenie, np. śmierć kogoś bliskiego lub poważną chorobę.

Jeżeli odczuwasz, że kryzys w Waszym związku trwa już zbyt długo, a wszelkie próby samodzielnego poradzenia sobie z nim nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, wówczas warto udać się do specjalisty. Poradnia małżeńska jest miejscem, które warto odwiedzić, jeśli Ty i Twój partner wykazujecie chęć do zmiany. Pamiętaj, że nie można nikogo zmuszać do rozpoczęcia terapii. Jeżeli Twój partner/partnerka nie chce zgodzić się na uczestnictwo w terapii dla par, rozpocznij psychoterapię indywidualną. Bardzo prawdopodobne, że Twoja praca nad sobą zachęci drugą połówkę do zaangażowania się w odbudowę związku. Efektem skutecznej terapii jest bowiem lepsze postrzeganie partnera, odzyskanie utraconego zaufania, pogłębienie relacji i ułatwienie komunikacji.

Potrzebujecie fachowej porady, aby samodzielnie rozwiązać problemy w związku

Jeżeli odczuwasz, że kryzys w Waszym związku trwa już zbyt długo, a wszelkie próby samodzielnego poradzenia sobie z nim nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, wówczas warto udać się do specjalisty. Poradnia małżeńska jest miejscem, które warto odwiedzić, jeśli Ty i Twoja druga połowa, wykazujecie chęć do zmiany. Pamiętaj, że nie można nikogo zmuszać do rozpoczęcia terapii. Jeżeli Twój partner/partnerka nie chce zgodzić się na uczestnictwo w terapii dla par, rozpocznij psychoterapię indywidualną. Bardzo prawdopodobne, że Twoja praca nad sobą zachęci drugą połówkę do zaangażowania się w odbudowę związku. Efektem skutecznej terapii jest bowiem lepsze rozumienie swojego zachowania i zachowania partnera, dzięki czemu możesz uniknąć niepożądanych reakcji ze swojej strony. Nauczysz się lepiej komunikować swoje potrzeby, co pozwoli na unikniecie wielu niepotrzebnych konfliktów.

Potrzebujecie fachowej porady, aby samodzielnie rozwiązać problemy w związku

Terapia par, podobnie jak terapia indywidualna, polega na stworzeniu zaufanej relacji z psychoterapeutą. Dodatkowym i niezbędnym elementem jest również otworzenie się na swojego partnera. Może to sprawiać szczególny problem parom przechodzącym przez trudny okres. Psychoterapeuta par pełni w takim wypadku rolę mediatora i stara się sprowadzić Waszą relację na dobre tory komunikacyjne. Terapia polega głównie na rozmowie, jednak w niektórych przypadkach terapeuci sięgają do metod poznawczo-behawioralnych np. wprowadzają ćwiczenia fizyczne na zwiększenie zaufania. Terapeuta par może również skierować swoich pacjentów na konsultacje do seksuologa. Dowiedz się więcej na temat pracy seksuologa.

Pomożemy Wam uratować związek

Na rynku dostępne są liczne terapie i poradnie małżeńskie. Prowadzona przez nas psychoterapia skierowana jest do wszystkich tych, którzy chcą naprawić swoje relacje z partnerem w atmosferze pełnej wzajemnego szacunku i zaufania.

Zapraszamy do kontaktu!

LECZYMY, POMAGAMY, WSPIERAMY, MOTYWUJEMY, DORADZAMY,...

 

Zrób 3 proste kroki i przekonaj się !

 

 

ZADZWOŃ!
REJESTRACJA:
505 07 14 14

WYBIERZ DOGODNY
TERMIN WIZYTY I
ZAPISZ SIĘ!

PRZYJDŹ
WARSZAWA
UL. HEROLDÓW 19 A

Terapia małżeńska w Warszawie

NASI PSYCHOTERAPEUCI

mgr Tomasz Łukomski

mgr Tomasz Łukomski

psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

mgr Kinga Podżorska

mgr Kinga Podżorska

psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

mgr Beata Sztorc

mgr Beata Sztorc

psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

mgr Magdalena Zielińska

mgr Magdalena Zielińska

psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Poznaj cały nasz zespół