Seksuolog

Lekarz seksuolog – czym się zajmuje?

Dla wielu osób seksuolodzy to specjaliści o k których praca dotyczy wstydliwych problemów ludzkiego ciała. Te uprzedzenia sprawiają, że seksuolog jest niechętnie odwiedzany przez pacjentów, a problemy natury seksualnej zostają ignorowane i przysparzają coraz więcej trudności w życiu codziennym.

Dobry lekarz lub psycholog pracujący w poradni seksuologicznej zajmuje się:

  • potrzebami seksualnymi (ich zaburzeniami, brakiem),
  • życiem seksualnym człowieka (w sferze fizycznej i duchowej),
  • konkretnymi schorzeniami (np. brakiem orgazmu, zaburzeniami erekcji, przedwczesnym wytryskiem, bolesnymi stosunkami, pochwicą),
  • płciowością człowieka.

Lekarze seksuolodzy zajmują się również edukacją seksualną, udzielaniem porad oraz wszelkiego wsparcia z zakresu seksuologii. Pracują z pacjentem indywidualnym, a także parami, gdy prowadzą terapię seksuologiczną dla par. Na konsultacje do seksuologa może zwrócić się każda osoba, która chce zgłębić wiedzę z zakresu seksuologii lub ma jakiekolwiek trudności w tej sferze życia.

Pierwsza wizyta w poradni seksuologicznej

Seksuolog pracujący w naszej Poradni Zdrowia Psychicznego podczas pierwszej wizyty przeprowadzi z Tobą wywiad dotyczący życia codziennego, życia seksualnego oraz ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Zanim przejdzie do najbardziej osobistych pytań, zadba o odpowiednią atmosferę konsultacji, abyś mógł poczuć się swobodnie i opowiedzieć o swoich trudnościach. Ważne jest, aby odpowiadać szczerze podczas rozmowy i informować specjalistę o jakichkolwiek trudnościach z życia seksualnego. Wtedy Wasza współpraca przyniesie lepsze efekty. Seksuolog może skierować Cię na badania lekarskie, do innego specjalisty, zaproponować leczenie farmakologiczne lub psychoterapię, której czas trwania będzie zależny od specyfiki Twojego problemu.

Seksuolog - dlaczego warto zasięgnąć rady specjalisty?

Problemy ze sferą seksualną mają wielki wpływ na samopoczucie i życie codzienne. Brak satysfakcji lub wstyd wynikający z trudności w życiu seksualnym, potrafi przyćmić całą radość życia. Efektem tego mogą być takie schorzenia jak depresja, czy zaburzenia lękowe. Dlatego nie warto bagatelizować problemów seksualnych. Pamiętaj, że poradnia seksuologiczna to miejsce bezpieczne, gdzie pracują specjaliści. Seksuolodzy dokładają wszelkich starań, by wyleczyć swoich pacjentów z zaburzeń seksualnych. Jeśli borykasz się z takimi problemami, niezwłocznie skontaktuj się z nami.

Dobry seksuolog pomoże Ci odzyskać pewność siebie i przywróci radość płynącą z życia seksualnego!

Jeśli z bólem zęba nie wstydzisz się pójść do dentysty, to co stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z fachowej porady specjalisty w kwestii Twojego życia seksualnego? To ważne, aby czerpać radość z życia seksualnego. Nie zwlekaj – zadbaj o swoje zdrowie! Dowiedz się więcej o pracy seksuologa.

Zapraszamy na konsultację do jednego z naszych specjalistów!

Zapraszamy na konsultację do jednego z naszych specjalistów!

Lekarze seksuolodzy