Psychiatra w Warszawie

Psychiatra Warszawa – konsultacje i leczenie psychiatryczne

Klinika psychiatryczna Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO to grupa doświadczonych lekarzy psychiatrów w Warszawie, która tworzy zespół w Poradni Educatio Oddziału Warszawa Bielany i Chotomów. Mamy ponad 25 lat praktyki w leczeniu pacjentów z różnego rodzaju zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Dzięki edukacji w najlepszych akademiach medycznych w Polsce oraz nieustannym szkoleniom podwyższającym nasze kwalifikacje, wiemy jak skutecznie leczyć naszych pacjentów. Każdy lekarz psychiatra zatrudniony w naszej poradni jest specjalistą w swojej dziedzinie. Umożliwiamy Państwu odbycie wizyty stacjonarnej w jednym z naszych oddziałów  w Warszawie, a także umożliwiamy odbycie e-wizytę i/lub wizytę telefoniczną u lekarza psychiatry a także psychologa. Podczas takiej wizyty psychiatra wystawi potrzebne dokumenty tj. e-recepty, e-zwolnienia, czy zaświadczenia lekarskie. Zapraszamy do naszych oddziałów Poradnii Zdrowia Psychicznego EDUCATIO zlokalizowanych w Warszawie – Bielany jak i w Chotomowie.

Kiedy zgłosić się na wizytę do lekarza psychiatry?

Pierwsze objawy wskazujące na problemy natury psychicznej to np. zaburzenia snu, smutek, niekontrolowane wybuchy złości, napady paniki, zaburzenia odżywiania (brak apetytu, objadanie się), objawy somatyczne (biegunki, wymioty, zawroty głowy, przyspieszone bicie serca). Jeżeli cierpisz na któreś z powyższych dolegliwości, to znak, że powinieneś skonsultować się z lekarzem psychiatrą. W Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO oferujemy profesjonalną pomoc w leczeniu:

 • zaburzeń snu,
 • depresji,
 • lęku,
 • nerwicy,
 • różnego rodzaju fobii,
 • hipochondrii,
 • uzależnień(np. od alkoholu, hazardu, seksu),
 • zaburzeń osobowości,
 • choroby afektywnej dwubiegunowej,
 • psychozy,
 • schizofrenii,
 • i innych zaburzen oraz chorób psychicznych

Dobry psychiatra? Czym się charakteryzuje?

Zależy nam na Twoim komforcie podczas wizyty u naszego specjalisty. Nasi lekarze umieją słuchać, zadawać trafne pytania, oraz akceptują każdego pacjenta – bez wyjątków. Wszystkie te cechy powinien posiadać każdy dobry psychiatra, aby wspomóc proces leczenia chorego. Efektów leczenia u psychiatry nie należy spodziewać się natychmiastowo. Po ustaleniu odpowiedniego leczenia i rozpoczęciu przyjmowania leków, nie następuje natychmiastowa poprawa. Organizm potrzebuje zazwyczaj kilku tygodni, na to, aby zareagować na podawane leki. Czas trwania farmakoterapii jest bardzo różny w zależności od diagnozy i może wynosić od kilku miesięcy do kilku lat. W niektórych przypadkach okres ten może się wydłużyć.

Lekarz psychiatra zatroszcz się o Twoich bliskich

Pomoc psychiatryczna w niektórych przypadkach, to sprawa bardzo pilna i wymagająca szybkiej wizyty u specjalisty. Nagła, niepokojąca zmiana zachowania bliskiej osoby może wzbudzić niepokój przyjaciół i rodziny. Jeśli zauważyłeś jakieś niepokojące, „dziwne” zachowania u kogoś bliskiego, to skontaktuj się z nami – odpowiedni lekarz psychiatra przyjmie każdego pacjenta prywatnie i przywróci spokój Twojej rodzinie. W trudnych przypadkach, kiedy osoba chora nie może samodzielnie przyjechać na wizytę, zachęcamy do umówienia wizyty domowej. Celem każdego psychiatry jest bowiem pomoc pacjentowi i ułatwienie mu powrotu do normalnego życia. Do każdego chorego podchodzimy indywidualnie i dobieramy najbardziej skuteczną metodę leczenia.

Zaangażowany psychiatra to połowa sukcesu

Gabinet psychiatryczny został tak przygotowany, aby wzbudzić w Tobie poczucie bezpieczeństwa. Podczas umówionych wizyt będziesz tam tylko Ty i Twój psychiatra. Lekarze zobowiązani są tajemnicą lekarską – gwarantujemy pełną anonimowość i dyskrecję w trakcie leczenia. Żeby terapia przyniosła oczekiwane efekty, musisz postawić na zaufanie.

Prywatny gabinet psychiatryczny to nie jedyne miejsce, w którym spotykamy się z pacjentami. Oferujemy również wizyty domowe, ponieważ wiemy, że tam czujesz się najbardziej komfortowo.

Psychiatra i metody leczenia

Każdy psychiatra posiada swój wypracowany system leczenia. W poradni Educatio przyjmujemy prywatnie i podczas pierwszej wizyty przygotowujemy wstępną diagnozę pacjenta. Psychiatra po rozmowie z pacjentem podejmie decyzję, czy niezbędna jest farmakoterapia, czy wybrana forma psychoterapii. W naszej poradni prowadzimy między innymi:

 • terapię indywidualną, która polega na spotkaniach z psychoterapeutą, odbywających się zazwyczaj raz w tygodniu, trwających zazwyczaj 50 minut. Każdy psychoterapeuta pracuje w wybranej przez siebie metodzie psychoterapeutycznej, np. psychodynamicznej, poznawczo-behawioralnej, czy systemowej. Dowiedz się, jaką metodę psychoterapii wybrać,
 • terapię grupową – nasi terapeuci i psychologowie zaangażowani są w prowadzenie grup terapeutycznych, skoncentrowanych na konkretnych problemach lub schorzeniach. Terapia grupowa świetnie sprawdza się np. w leczeniu uzależnień – daje bowiem poczucie wsparcia, pomaga otworzyć się przed pozostałymi uczestnikami i odnaleźć się na nowo w społeczeństwie. Sprawdź, jakie są korzyści z uczestnictwa w terapii grupowej.

Leczenie u psychiatry to kwestia bardzo indywidualna, która zależy od stanu zdrowia pacjenta. Przed podjęciem decyzji o metodzie leczenia niezbędna jest zatem wizyta konsultacyjna u psychiatry. Zadecyduje on, jaki sposób leczenia będzie dla Ciebie najbardziej skuteczny.

Psychiatra Warszawa