Leczenie fobii i lęku

Leczenie lęku i fobii

Wprowadzenie

Lęk jest normalnym ludzkim uczuciem strachu, które odczuwane jest w sytuacji zagrożenia lub poważnych trudności. To dzięki niemu w sytuacji zagrożenia trzymamy się „na baczność” i szukamy rozwiązania z niebezpieczeństwa w jakim się znaleźliśmy. W sytuacji jednak gdy nasze poczucie lęku jest zbyt silne, wówczas jesteśmy „sparaliżowani” i nie robimy tego co chcielibyśmy.

 

Lecznie lęku i fobiiZaburzenia lękowe, charakteryzują się ciągłym, uporczywym, przesadnym i niczym nie uzasadniony lękiem przed nieszczęściem (np. chorobą, problemami finansowymi, wypadkiem, katastrofą, itp.). Chory często odznacza się przesadną czujnością i dbałością o bezpieczeństwo najbliższych – może często kontaktować się z bliskimi i wypytywać ich o to czy są bezpieczni, może kontrolować ich wydatki, by uchronić przed problemami finansowymi. Należy tutaj podkreślić, że patologiczny lęk nasila się w sytuacjach stresowych (np. gdy bliskich mu osób nie ma w pobliżu), a zmniejsza się w okresie względnego spokoju psychicznego.

 

Ponadto u chorego pojawiają się objawy fizjologiczne, takie jak nudności, wymioty, bóle głowy, brzucha, rozwolnienie, nadmierna potliwość, problemy ze snem i wiele innych. U chorego mogą pojawić się problemy z pamięcią i koncentracją, a także osoba ta może czuć się ciągle zmęczona. Powyższym objawom może stale towarzyszyć poddenerwowanie czy irytacja, a warto również zwrócić uwagę na to czy nie sięga po narkotyki lub alkohol.
Jeśli stany lękowe utrzymują się długo, konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry i psychologa gdyż konieczne jest podjęcie stosownej psychoterapii aby leczenie przyniosło oczekiwany rezultat.

 

Nasz adres:

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO – Oddział Warszawa
ul. Heroldów 19A , 01-991 Warszawa
REJESTRACJA: 505 07 14 14

LECZYMY, POMAGAMY, WSPIERAMY, MOTYWUJEMY, DORADZAMY,...

 

Zrób 3 proste kroki i przekonaj się !

 

 

ZADZWOŃ!
REJESTRACJA:
505 07 14 14

WYBIERZ DOGODNY
TERMIN WIZYTY I
ZAPISZ SIĘ!

PRZYJDŹ
WARSZAWA
UL. HEROLDÓW 19 A

Terapia uzależnień Warszawa

NASI LEKARZE I PSYCHOLODZY

mgr Agnieszka Ciesielska

mgr Agnieszka Ciesielska

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Czytaj więcej

mgr Joanna Mołoniewicz

mgr Joanna Mołoniewicz

psycholog dziecięcy,pedagog

Czytaj więcej

mgr Dorota Rudnicka

mgr Dorota Rudnicka

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Poznaj cały nasz zespół