Konsultacja psychologiczna

Konsultacja psychologiczna

Wprowadzenie

Konsultacje psychologiczne odbywają się w formie porady, która skoncentrowana jest na poszukiwaniu innych niż dotychczas metod przezwyciężania trudności. Podczas wizyty z psychologiem szczegółowo zostają omówione sposoby jakimi dotychczas próbowałeś/aś poradzić sobie z danym kłopotem. Być może wystarczy tylko mała modyfikacja Twoich pomysłów aby uzyskać wymarzony rezultat???

 

Natomiast gdy chcesz nauczyć się lepiej funkcjonować w relacjach z innymi, spróbować zmienić swoje reakcje, poznać przyczyny własnego cierpienia bądź po prostu dowiedzieć się więcej o sobie i o swoich uczuciach,- zapisz się na psychoterapię indywidualną

 

Psycholog WarszawaWarto pamiętać, że poprawa w funkcjonowaniu w dużym stopniu zależy od właściwie dobranej formy pomocy przez psychologa. Po zapoznaniu się z problemami osoby zgłaszającej się, psychoterapeuta może zaproponować min.: psychoterapię indywidualną krótkoterminową, długoterminową, udział w grupie psychoterapeutycznej, udział w grupie wsparcia terapię dla rodzin, par, dzieci oraz inne formy pomocy… np. coaching.

 

Konsultacje z psychologiem skierowane są dla wszystkich zgłaszających się po pomoc psychologiczną, niezależnie od tego czy nie miały dotychczas żadnego doświadczenia z psychoterapią bądź zastanawiają się nad psychoterapią indywidualną, terapią małżeńską, par, rodzin, dzieci i młodzieży, udziałem w grupie terapeutycznej, grupie wsparcia bądź grupie interpersonalnej. Szczególnie polecana osobom, które podejrzewają u siebie: zaburzenia na tle lękowym, fobie, ataki paniki, bezsenność, nadmierny stres, depresję, zaburzenia odżywiania(kompulsywne objadanie się, bulimia, anoreksja), uzależnienia -szeroko rozumiane, zespół stresu pourazowego, zaburzenia osobowości, zaburzenia nastroju i inne…

 

Psychoterapia jest procesem, który ma za zadanie pomóc lepiej zrozumieć siebie i własne problemy. Psycholog-psychoterapeuta wspiera w tym zadaniu całym swoim doświadczeniem, wiedzą i postępuje zgodnie z etyką psychologa, zapewniając pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i poufności.

 

Psychoterapia może mieć charakter krótkoterminowy, bądź długoterminowy, czas trwania uzależniony od ustalonych celów terapii wspólnie z psychoterapeutą jak również, szybkością odkrywania problemowych obszarów, które mają negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie.

 

Nasz adres:

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO – Oddział Warszawa
ul. Heroldów 19A , 01-991 Warszawa
REJESTRACJA: 505 07 14 14

LECZYMY, POMAGAMY, WSPIERAMY, MOTYWUJEMY, DORADZAMY,...

 

Zrób 3 proste kroki i przekonaj się !

 

 

ZADZWOŃ!
REJESTRACJA:
505 07 14 14

WYBIERZ DOGODNY
TERMIN WIZYTY I
ZAPISZ SIĘ!

PRZYJDŹ
WARSZAWA
UL. HEROLDÓW 19 A

Psycholog Warszawa

NASI PSYCHOLODZY

mgr Katarzyna Wachowicz

mgr Katarzyna Wachowicz

psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

mgr Rafał Cybulski

mgr Rafał Cybulski

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Czytaj więcej

mgr Kamila Arciszewska

mgr Kamila Arciszewska

psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

Poznaj cały nasz zespół