Dietetyk

Poradnia dietetyczna

Zespół dietetyków pracujących w Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO w Warszawie obejmuje wykwalifikowaną kadrę specjalistów do spraw żywienia człowieka. Zajmują się oni zapobieganiem występowania chorób wynikających ze spożywania niewłaściwych produktów, a także z głodzenia, czy objadania się. Nasi dietetycy udzielają również konsultacji w zakresie zdrowego odżywiania wszystkim osobom zainteresowanym zmianą swojej codziennej diety.

Kto powinien zgłosić się do dietetyka?

Konsultacja dietetyka jest wskazana w szczególności dla osób cierpiących na zaburzenia odżywiania, takich jak:

  • anoreksja,
  • bulimia,
  • kompulsywne objadanie się,
  • zespół jedzenia nocnego.

Dietetyk we współpracy z psychoterapeutą i psychiatrą przygotowuje plan leczenia. W przypadku chorób związanych z niedożywieniem takich jak anoreksja, czy bulimia, dietetyk układa dla pacjenta jadłospis, który pomoże mu w powrocie do zdrowia i uzupełni braki witamin i minerałów.

Do dietetyka może zgłosić się każda osoba, która ceni sobie swoje zdrowie i chce zapobiec występowaniu groźnych chorób w przyszłości, poprzez zmianę nawyków żywieniowych. Odpowiednio dobrana dieta, wspomaga każdy proces zdrowienia w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaju choroby np. cukrzycę, nadciśnienie, choroby tarczycy.

Jak wygląda leczenie u dietetyka?

Leczenie chorób u dietetyka rozpoczyna się wnikliwym wywiadem z pacjentem. Lekarz pyta o nawyki żywieniowe, podstawową dietę i preferencje, co do spożywanych posiłków. W przypadku chorób dietetyk może zlecić wykonanie badań lekarskich, takich jak badanie krwi, gastroskopię, badania na nietolerancje pokarmowe itp. Następnie układa dla pacjenta optymalny jadłospis, stworzony na podstawie jego stanu zdrowia i preferencji żywieniowych.

Zalety wizyty u dietetyka

Wizyta u dobrego dietetyka może przynieść wyłącznie pozytywne skutki. Dzięki optymalnej diecie i profesjonalnie przygotowanemu jadłospisowi można zrzucić zbędne kilogramy lub przybrać na wadze, a także polepszyć kondycję fizyczną lub wspomóc funkcjonowanie organizmu w trakcie choroby. Zdrowe odżywianie przekłada się na dobre samopoczucie, co ma duży wpływ na kondycję psychiczną człowieka.

Dietetycy