Aktualności

Aktualności

Bezpłatny punkt POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ i PSYCHIATRYCZNEJ dla Mieszkańców Legionowa!

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychiatrycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio!

Aktualizujemy regulamin dla Pacjentów PZP Educatio

Zapraszamy wszystkich obecnych i przyszłych Pacjentów do zapoznania się z nowym regulaminem świadczenia usług przez Poradnię Zdrowia Psychicznego Educatio. Regulamin obowiązuje od 1. lutego 2021 roku.

Logopeda poszukiwany!

Do naszego Zespołu poszukujemy Specjalistów Logopedów! Zapoznaj się z naszą ofertą i rozwijaj się wśród ludzi z pasją i sercem do swojej pracy!

Godziny otwarcia naszych placówek w okresie świątecznym

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami pracy placówek w Chotomowie oraz w Warszawie w świątecznym czasie. W naszej Poradni dyżury będą pełnić specjaliści konsultujący Pacjentów stacjonarnie oraz on-line.

Startuje TERAPIA GRUPOWA DDA/DDD

Zapraszamy do zapisów!

Poradnia Zdrowia Psychicznego Educatio zaprasza do zapisów na TERPIĘ GRUPOWĄ DDA/DDD. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 4. stycznia!

Ogłaszamy Świąteczny Konkurs!

Weź udział w Świątecznym Konkursie Educatio i spraw sobie prezent!

Poradnia Zdrowia Psychicznego Educatio zaprasza do wzięcia udziału w Świątecznym Konkursie, w którym do wygrania jest paczka uprzyjemniająca zimowe wieczory.

Rekrutacja w Educatio trwa!

Rekrutacja w Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio trwa!

Poradnia Zdrowia Psychicznego Educatio to przede wszystkim LUDZIE! Dlatego stale poszukujemy Specjalistów, którzy chcieliby wzbogadzić nasz Zespół o swoje niepowtarzalne kompetencje. Zapraszamy do aplikowania!

Bezpłatny WEBINAR już w najbliższy piątek!

Bezpłatny WEBINAR już w najbliższy piątek!

W piątek 20. listopada o godzinie 19:00 spotykamy się na WEBINARZE w ramach projektu: BEZPŁATNY CYKL WEBINARÓW AKADEMII EDUCATIO! Spotkanie poprowadzi mgr Agata Swoboda – psychoterapeuta, terapeutka EMDR. Sprawdź, co Cię czeka!

BEZPŁATNE konsultacje psychiatryczne i psychologiczne dla Mieszkańców Legionowa

BEZPŁATNA pomoc psychologiczna i psychiatryczna dla mieszkańców Legionowa

Drodzy Mieszkańcy Legionowa!

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych konsultacji telefonicznych lub online u lekarza psychiatry oraz psychologa. Projekt jest skierowany do osób, które potrzebują pomocy w zakresie zdrowia psychicznego.

BEZPŁATNA POMOC PSYCHOLOGICZNA

BEZPŁATNA POMOC PSYCHOLOGICZNA

Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców Legionowa do skorzystania z bezpłatnej pomocy psychologicznej!

Konsultacja ON-LINE krok po kroku!

BEZPŁATNE konsultacje ON-LINE!

Drodzy Pacjenci!

Zapraszamy Was do rozprawienia się z wszelkimi wątpliwościami co do wizyt ON-LINE 🙂 Przeczytajcie jak zapisać się na taką konsultację krok po kroku. Nie ma nic prostszego!

BEZPŁATNE konsultacje ON-LINE!

BEZPŁATNE konsultacje ON-LINE!

Zarząd Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio postanowił wyjść naprzeciw potrzebom pacjentów. Oferujemy program BEZPŁATNYCH KONSULTACJI PSYCHOLOGICZNYCH. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami:

Koronawirus - zasady przebywania w PZP Educatio

Koronawirus – zasady przebywania w PZP Educatio

Drodzy Pacjenci,

w związku z pandemią koronawirusa, Poradnia Zdrowia Psychicznego Educatio przestrzega wszelkich rekomendacji i zasad WHO oraz GIS. Dodatkowo prowadzamy środki prewencyjne, które mają za zadanie uchronić nas wszystkich przed wirusem. Zachęcamy do zapoznania się z zasadami funkcjonowania w naszej Poradni.

KONSULTACJE ON-LINE SŁUŻĄ TWOJEMU ZDROWIU!

Konsultacje ON-LINE służą Twojemu zdrowiu!

Poradnia Zdrowia Psychicznego Educatio popiera ideę #zostanwdomu! To najważniejsza zasada, dzięki której wszystkim nam uda się opanować pandemię i zachować zdrowie – nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. 

Przypominamy o konsultacjach ON-LINE, które cieszą się dużą popularnością i uznaniem. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

EDUCATIO JEST UWAŻNE NA TWOJE ZDROWIE!

EDUCATIO JEST UWAŻNE NA TWOJE ZDROWIE!

Nasi Drodzy Pacjenci,

W związku z rzeczywistymi okolicznościami wywołanymi przez pandemię koronawirusa, zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio.

Staż... START!

Staż… START!

W PZP Educatio pełną parą ruszył staż „PSYCHOpraktyk” dla młodych klinicystów. Za nami już pierwsze warsztaty i szkolenia. Jak wyglądały? Przekonajcie się sami!

TERAPIA SCHEMATÓW W PZP EDUCATIO

Terapia schematów w PZP Educatio

Terapia schematów zyskuje popularność i duże zainteresowanie wśród psychoterapeutów, ale również pacjentów. To podejście terapeutyczne, które wywodzi się z pracy Jeffreya E. Younga. W Educatio masz okazję odbyć terapię w tym nurcie. Na czym polega i czym się charakteryzuje?

Warsztaty artystyczno-terapeutyczne w Chotomowie

Warsztaty artystyczno-terapeutyczne w Chotomowie

Z przyjemnością wspominamy pewną niesamowitą sobotę w naszym oddziale Poradni Zdrowia Psychicznego Educatio w Chotomowie przy ul. Małej 11. Dokładnie 23. listopada o godzinie 16.00 rozpoczęliśmy bezpłatne Warsztaty Artystyczno-Terapeutyczne dla wszystkich chętnych.

Przemoc wobec dzieci

czarno-białe zdjęcie małego chłopca siedzącego w betonowej rurze

Przemoc wobec dzieci

Według WHO przemoc fizyczna wobec dziecka to działanie, w wyniku którego dziecko doznaje faktycznej fizycznej krzywdy lub jest nią potencjalnie zagrożone. Przemoc fizyczna wobec dziecka może być zarówno czynnością powtarzalną, jak i jednorazową.
Przemoc może być także psychiczna, co WHO przedstawia jako m.in.: ograniczanie swobodnego poruszania się, upokarzanie, oczernianie, straszenie, dyskryminowanie, wyśmiewanie oraz wszelkie inne niefizyczne formy wrogiego lub odrzucającego traktowania.
 

Emocje i uczucia – czym są i jak je odróżnić?

czerwone serduszko na otwartej dłoni

Emocje i uczucia – czym są i jak je odróżnić?

Emocje towarzyszą nam każdego dnia. Jak to się mówi – „jesteśmy tylko ludźmi”, dlatego doświadczamy wielu emocji i poddajemy się różnym uczuciom. Nie bez powodu wyrażamy się: „targają mną emocje” lub „poniosły mnie emocje”. Czym są te tajemnicze „emocje” oraz co znaczą „uczucia” i jak duży mają na nas wpływ? 

Niezależność kobiety w związku – co oznacza?

kobieta tańcząca balet na jasnym tle

Niezależność kobiety w związku – co oznacza?

Często spotykamy się ze stereotypem – kobieta, która jest niezależna to kobieta samotna, bez partnera. Dlaczego postrzegamy kobiety niezależne jako osoby samotne? Co skłania nas do utożsamiania tych dwóch czynników?

Dlaczego boimy się wizyty u lekarza psychiatry?

wizyta u lekarza psychiatry

Dlaczego boimy się wizyty u lekarza psychiatry?

W świadomości społeczeństwa bardzo często istnieje przekonanie, że choroby natury psychicznej to coś nienaturalnego, przerażającego i występującego rzadko. Tymczasem dolegliwości psychiczne miewa bardzo dużo osób – szczególnie w XXI wieku. Chociażby depresję, pracoholizm, czy uzależnienie od social mediów nazywa się chorobami cywilizacyjnymi XXI wieku. Czy jest to tak bardzo odległe od nas? Nie powiedzielibyśmy… Te i inne choroby mogą być powodem to pojawienia się na wizycie u lekarza psychiatry. Często ludzie jednak zwlekają i nie decydują się odbyć konsultacji. Dlaczego tak jest?

Kryzys podczas wspólnego urlopu!? I jak temu zaradzić…?

tytuł na tle plam

Kryzys podczas wspólnego urlopu!? I jak temu zaradzić…?

Nadszedł okres wakacji. Dla wielu par to czas pracy, zwyczajnej codzienności, ale i planowania wspólnych wyjazdów. Z dużymi emocjami oboje czekacie na urlop i w końcu… możecie cieszyć się sobą! Tydzień, czy dwa wspólnego czasu na pewno będzie wspaniałe! Nagle… pojawiają się negatywne emocje i nerwy. Zaraz, zaraz – nie umawialiście przecież się na kryzys na urlopie!

Zdrowie psychiczne i książki – co mają ze sobą wspólnego?

otwarta książka

Zdrowie psychiczne i książki – co mają ze sobą wspólnego?

Książki opowiadają nam mnóstwo ciekawych historii, niekiedy wprowadzają w inny świat, czasem bywają naukowe, a czasem wyciskają łzy. Wy doskonale wiecie, jak książki na Was działają. Jednak zazwyczaj siadając z książką nie zastanawiamy się głębiej nad jej wpływem na nasze zdrowie psychiczne. Może czas przyjrzeć się zbawiennym działaniom książek na nas umysł?

Zwolnij w pędzącym świecie

spokojna woda w malowniczej dolinie

Zwolnij w pędzącym świecie

Codzienność w dzisiejszych czasach oferuje nam zazwyczaj życie w stresie, pośpiechu, natłoku myśli i wszelakich spraw. Nie macie momentów, w których czujecie się właśnie w ten sposób? Jest kilka sposobów na to, by poprawić swój komfort życia i zwolnić w świecie, który mimowolnie staramy się dogonić.  Musimy nauczyć się odpoczywać i w indywidualny sposób dobierać metody, które pozwolą nam chwycić moment i cieszyć się nim w pełni! Jak zatem zwolnić i zacząć żyć? 

 

Program „Razem – działania wspierające osoby starsze i rodziny w chorobach otępiennych”

Program „Razem – działania wspierające osoby starsze i rodziny w chorobach otępiennych” dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego

 

W związku z procesami demograficznymi jakie możemy zaobserwować, wzrasta liczba osób cierpiących na choroby takie jak choroba Alzheimera i inne postaci otępień oraz depresja. Istotną konsekwencją demograficznego starzenia się społeczeństwa jest także coraz częstsze samotne zamieszkiwanie osób starszych, tzw. singularyzacja starości.

Wychodząc naprzeciw powyższym problemom Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli stworzyła program, który swoimi zadaniami obejmuje promocję / kampanię informacyjną zapobiegającą stygmatyzacji osób dotkniętych chorobą Alzheimera i innymi chorobami / zaburzeniami psychicznymi. W ramach Programu oferujemy BEZPŁATNĄ specjalistyczną i fachową pomoc osobom dotkniętym chorobą, tak aby zapobiegać rozwojowi choroby lub/i spowolnić proces rozwoju, a także wesprzeć te osoby w ich samodzielności w życiu społecznym.

Program dofinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji o realizowanym projekcie można uzyskać pod numerem Tel. 512 895 218

lub na stronach internetowych:

http://www.fundacjapsyche.pl

https://www.educatio.pl

Program „Oparcie w samodzielności”

Program „Oparcie w samodzielności” dla mieszkańców Powiatu Legionowskiego

Różnorodne zaburzenia psychiczne odbijają się na całym życiu osoby nią dotkniętej oraz jej najbliższych. Choroba psychiczna przyczynia się do zaburzenia relacji w rodzinie, w pracy, w szkole i innych sferach społecznych. Chorzy pozbawieni wsparcia i zrozumienia rodziny, a także przyjaciół i innych ludzi, jeszcze bardziej pogrążają się w chorobie, tracąc sens i radość życia.

Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Fundacja PSYCHE Strefa Pozytywnych Myśli stworzyła program, który obejmuje promocję zdrowia psychicznego ( kampanię  zapobiegającą stygmatyzacji osób z zaburzeniami psychicznymi oraz kampanię zmieniającą niechętnych ludzi wobec nich postaw społecznych), specjalistyczną i fachową pomoc skierowanych do osób dotkniętych chorobami psychicznymi oraz ich rodzinom jak i opiekunom.

Program dofinansowany z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji o realizowanym projekcie można uzyskać pod numerem Tel. 512 895 218

lub na stronach internetowych:

http://www.fundacjapsyche.pl

https://www.educatio.pl

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w PZP EDUCATIO

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego w PZP EDUCATIO

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to nie tylko profilaktyka depresji, zaburzeń lękowych czy innych trudności, to także prewencja chorób neurodegeneracyjnych, jak np. choroba Alzheimera. Jeśli któryś z Twoich rodziców kolejny raz zapomina o Twoich urodzinach, nie pamięta, gdzie schował klucze, zapomina co robił wczoraj, ciągle myli imiona wnuków- nie czekaj, umów go na BEZPŁATNĄ konsultację z neuropsychologiem. To spotkanie pozwoli zrozumieć Tobie oraz Twoim bliskim naturę zaobserwowanych problemów. Wczesna diagnoza pozwala znacznie spowolnić proces rozwoju choroby neurodegeneracyjnej.

W tym szczególnym dniu pamiętajmy również o naszych pociechach. Nadpobudliwość, nieśmiałość, agresja czy problemy w kontaktach z rówieśnikami to problemy, które pomaga rozwiązać psycholog dziecięcy. Zachęcamy więc do skorzystania z BEZPŁATNEJ konsultacji. Specjaliści zwrócą uwagę rodziców na zgłaszane problemy, udzielą wskazówek na temat pomocy dzieciom. Będzie to też cenne doświadczenie dla najmłodszych. Osobiście przekonają się, że chęć zrozumienia swoich emocji, prośba o pomoc i rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą jest naturalna i nie ma się czego obawiać.

Ogłaszamy Facebookowy KONKURS

Konkurs facebookowy

UWAGA! KONKURS FACEBOOKOWY

Stres, natłok obowiązków, rozdrażnienie, zaburzenia snu, wyczerpanie, brak czasu dla siebie i dla najbliższych. Brzmi znajomo? Codzienne życie niestety coraz bardziej przypomina maraton lub bieg z przeszkodami. Negatywne bodźce znacząco obniżają komfort naszego życia. Migreny, przewlekłe choroby, nieustający ból całego ciała wyniszczający nie tylko nasz organizm, ale też psychikę. Żyjemy od poniedziałku do piątku, a gdy nadchodzi upragniony weekend jedyne na co mamy ochotę to długi sen i „nicnierobienie”. Odpowiedzią na te pytania, jest trening uważności – MINDFULNESS. Dzięki technice wzmacniamy naturalne mechanizmy pozwalające nam uporać się ze stresem, lękiem, rozdrażnieniem oraz pokonać ból i chroniczne zmęczenie. W naszym Facebookowym konkursie jest do wygrania książka „Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem” autorstwa Vidyamala Burcha i Danny’ego Penmana.

Bezpłatne konsultacje dla powiatu legionowskiego

Bezpłatne konsultacje

od 1 czerwca 2016 r.

Program „Profilaktyka zdrowia psychicznego i zapobieganie nawrotom” Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS rozpoczęło realizację zadania publicznego pt. „Profilaktyka zdrowia psychicznego i zapobieganie nawrotom” dofinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego, którego celem jest ułatwienie dostępności do specjalistycznej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej, zwiększenia świadomości i wiedzy dotyczącej zdrowia psychicznego, a także kształtowania racjonalnych, zdrowych postaw wśród społeczeństwa.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

25 grudnia 2015 r.

Niech w nadchodzącym Nowym 2016 roku
szczęście i pomyślność nigdy Państwa nie opuszczą,
a wiara codziennie dodaje sił i energii
do tworzenia i realizacji nowych pomysłów.
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
życzy Państwu i najbliższym
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Otwarty Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 październik 2015 r.

W Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO w Chotomowie od godziny 9:00 do 20:00 realizowano Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym czasie osoby z Powiatu Legionowskiego mogły spotkać się ze specjalistami z zakresu psychiatrii, psychologii, psychoterapii, neuropsychologii, seksuologii, logopedii, dietetyki aby uzyskać wsparcie, poradę, rozmowę, skonsultować własne trudności i skupić się na ich rozwiązaniu.

 

W tym dniu, także promowane było Zdrowie Psychiczne poprzez bezpłatne rozdawanie książeczek, poradników, ulotek, które miały na celu obalanie mitów, psychoedukacji oraz zachęcanie do leczenia i profilaktyki Zdrowia Psychicznego.

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO przeciw dopalaczom!

10 wrzesień 2015 r.

Komendant powiatowy policji w Legionowie Waldemar Perdion był inicjatorem kolejnego spotkania dyrektorów placówek oświatowych z terenu powiatu legionowskiego z policjantami oraz innymi instytucjami. Tematem przewodnim były dopalacze.

 

W spotkaniu uczestniczyli m. in. inspektor Waldemar Predion wraz ze swoim zastępcą młodszym inspektorem Jackiem Zaczkowskim, był również wiceprezydent Legionowa Piotr Zadrożny, naczelnik wydziału zdrowia publicznego i spraw społecznych Ewa Milner-Kochańska, psycholog Barbara Wesołowska-Budka

Karmienie piersią z psychologicznego punktu widzenia

02 czerwiec 2015 r.

W sali widowiskowej w ratuszu w Legionowie odbędzie się „Mlekoteka”. Będzie to spotkanie dla matek, tych przyszłych i obecnych, podczas którego dowiedzą się wszystkiego na temat karmienia piersią. Uczestnicy otrzymają upominki i nagrody.

 

Pokarm kobiecy to absolutny fenomen! Zapewnia dziecku dostęp do wszystkich składników, których potrzebuje. Jego skład zmienia się wraz z wiekiem i zapotrzebowaniem dziecka, sezonem na infekcje a nawet zmianą pory roku oraz dnia.