Terapia uzależnień

Terapia uzależnień

Wprowadzenie

Uzależnienie, to stan zaburzenia psychicznego lub/i fizycznego, charakteryzujący się okresowym lub stałym przymusem wykonywania określonej czynności lub zażywania środków psychoaktywnych. Do uzależnień, a także tzw. zachowań nałogowych zaliczamy: alkoholizm, narkomanię, lekomanię, nikotynizm, seksoholizm, hazard, siecioholizm, pracoholizm, a także zaburzenia odżywiania. Trwanie w nałogu niszczy powoli człowieka i uwolnienie od nich nie jest takie proste, a najczęstszym i najlepszym jest podjęcie psychoterapia oraz konsultacja lekarska u psychiatry lub odtrucie organizmu.

 

Terapia uzależnień WarszawaWyróżnia się coraz więcej nietypowych uzależnień tj. od telefonu komórkowego, gier komputerowych, tabletu, internetu a także od adrenaliny czy zakupów.

 

Uzależnienie to choroba, która utrudnia prawidłowe funkcjonowanie psychiczne, fizyczne, a także społeczne. Uzależniony najczęściej nie zdaje sobie sprawy ze swojego nałogu, często bagatelizując problem uważając, że „nad wszystkim panuje”, że „może zerwać z nałogiem kiedy tylko chce”, a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej gdyż od dawna nałóg przejął nad nim kontrolę.

 

Żeby wyjść z uzależnienia należy podjąć terapię, a podczas wizyty wspólnie z psychoterapeutą lub/i lekarzem psychiatrą zastanowicie się nad najlepszą dla Ciebie metodą leczenia.

 

Nasz adres:

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO – Oddział Warszawa
ul. Heroldów 19A , 01-991 Warszawa
REJESTRACJA: 505 07 14 14

LECZYMY, POMAGAMY, WSPIERAMY, MOTYWUJEMY, DORADZAMY,...

 

Zrób 3 proste kroki i przekonaj się !

 

 

ZADZWOŃ!
REJESTRACJA:
505 07 14 14

WYBIERZ DOGODNY
TERMIN WIZYTY I
ZAPISZ SIĘ!

PRZYJDŹ
WARSZAWA
UL. HEROLDÓW 19 A

Terapia uzależnień Warszawa

NASI LEKARZE I PSYCHOLODZY

Poznaj cały nasz zespół