Terapia uzależnień

Wprowadzenie

Uzależnienie, to stan zaburzenia psychicznego lub/i fizycznego, charakteryzujący się okresowym lub stałym przymusem wykonywania określonej czynności lub zażywania środków psychoaktywnych. Do uzależnień, a także tzw. zachowań nałogowych zaliczamy: alkoholizm, narkomanię, lekomanię, nikotynizm, seksoholizm, hazard, siecioholizm, pracoholizm, a także zaburzenia odżywiania. Trwanie w nałogu niszczy powoli człowieka i uwolnienie od nich nie jest takie proste, a najczęstszym i najlepszym jest podjęcie psychoterapia oraz konsultacja lekarska u psychiatry lub odtrucie organizmu. Terapia uzależnień Warszawa

Wyróżnia się coraz więcej nietypowych uzależnień tj. od telefonu komórkowego, gier komputerowych, tabletu, internetu a także od adrenaliny czy zakupów.

Uzależnienie to choroba, która utrudnia prawidłowe funkcjonowanie psychiczne, fizyczne, a także społeczne. Uzależniony najczęściej nie zdaje sobie sprawy ze swojego nałogu, często bagatelizując problem uważając, że "nad wszystkim panuje", że "może zerwać z nałogiem kiedy tylko chce", a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej gdyż od dawna nałóg przejął nad nim kontrolę.

Żeby wyjść z uzależnienia należy podjąć terapię, a podczas wizyty wspólnie z psychoterapeutą lub/i lekarzem psychiatrą zastanowicie się nad najlepszą dla Ciebie metodą leczenia.

Nasz adres:
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO - Oddział Warszawa
ul. Heroldów 19A , 01-991 Warszawa
REJESTRACJA: 505 07 14 14

LECZYMY, POMAGAMY, WSPIERAMY, MOTYWUJEMY, DORADZAMY,...


Zrób 3 proste kroki i przekonaj się !

 1. Zadzwoń!
  REJESTRACJA:
  505 07 14 14

 2. wybierz dogodny termin wizyty i
  Zapisz się!

 3. Przyjdź
  Warszawa
  ul. Heroldów 19A

Terapia uzależnień Warszawa

NASI PSYCHOTERAPEUCI

mgr Barbara Wesołowska-Budka

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

mgr Tomasz Łukomski

psychoterapeuta, psycholog

mgr Agata Swoboda

psychoterapeuta, coach, trener

mgr Katarzyna Kołakowska-Marchel

psycholog, psychoterapeuta

Poznaj cały nasz zespół