Seksuolog

Lekarz seksuolog – czym się zajmuje?

 

Dla wielu, lekarze seksuolodzy to postaci owiane tajemnicą, których praca zdaje się dotykać wstydliwych problemów ludzkiego ciała. Te uprzedzenia sprawiają, że seksuolog jest niechętnie odwiedzany przez pacjentów, a problemy natury seksualnej zostają ignorowane i przysparzają coraz więcej trudności w życiu codziennym.

Dobry lekarz lub psycholog pracujący w poradni seksuologicznej zajmuje się:

  • potrzebami seksualnymi (ich zaburzeniami, brakiem),
  • życiem seksualnym człowieka (w sferze fizycznej i duchowej),
  • konkretnymi schorzeniami: brakiem orgazmu, zaburzeniami erekcji, przedwczesnym wytryskiem, bolesnymi stosunkami, pochwicą,
  • płciowością człowieka.

Lekarze seksuolodzy zajmują się również edukacją seksualną, udzielaniem porad, pracują z pacjentem indywidualnym, a także prowadzą terapię seksuologiczną dla par.

Pierwsza wizyta w poradni seksuologicznej

Seksuolog pracujący w naszej Poradni Zdrowia Psychicznego podczas pierwszej wizyty przeprowadzi z Tobą wywiad dotyczący życia codziennego, sfery erotycznej, ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Ważne jest, aby odpowiadać szczerze podczas rozmowy i informować lekarza o jakichkolwiek trudnościach sfery seksualnej. Wtedy Wasza współpraca przyniesie lepsze efekty. Seksuolog może skierować Cię do innego specjalisty lub zaproponować terapię, której czas trwania będzie zależny od specyfiki Twojego problemu.

Seksuolog - dlaczego warto zasięgnąć rady specjalisty?

Problemy ze sferą seksualną mają wielki wpływ na samopoczucie i życie codzienne. Poradnie seksuologiczne zajmują się leczeniem osób z zaburzeniami seksualnymi, które mogą obniżyć samopoczucie i powodować przygnębienie. Jeśli borykasz się z takimi problemami, niezwłocznie skontaktuj się z nami.

Dobry seksuolog pomoże Ci odzyskać pewność siebie i przywróci radość płynącą z życia seksualnego!

Jeśli z bólem zęba nie wstydzisz się pójść do dentysty, to co stoi na przeszkodzie, abyś skorzystał z fachowej porady specjalisty w kwestii Twojego życia seksualnego? Często nawet lekarz pierwszego kontaktu udzieli Ci skierowania do seksuologa. Nie zwlekaj – zadbaj o swoje zdrowie!

Zapraszamy na konsultację do jednego z naszych specjalistów!

Lekarze seksuolodzy