Leczenie nerwic

Leczenie nerwicy

Wprowadzenie

Nerwica, to choroba choroba emocji powodujący szereg rozmaitych zaburzeń psychicznych głównie spowodowanymi nierozwiązanymi konfliktami wewnętrznymi pacjenta nie pozwalających normalnie funkcjonować (np. obawia się wyjść z domu, panicznie boi się czegoś lub kogoś, obsesje na punkcie swojego zdrowia, czystości, jedzenia) oraz spać (zaburzenia snu).

 

NerwicaCzęsto reakcje nerwicowe powoduje trudna sytuacja, w jakiej człowiek się znajduje (np. utrata pracy, mobbing, brak bezpieczeństwa finansowego, utrata bliskiej osoby, toksyczna relacja, podjęcie wyzwań przekraczających możliwości, przewlekły stres, sytuacja traumatyczna – wypadek, napad, przemoc). Powodów wystąpienia reakcji nerwicowej jest wiele.

 

Nerwica może całkowicie uniemożliwić normalne życie, a jej leczenie wymaga czasu. Leczenie nerwicy polega przede wszystkim na psychoterapii, czasem przy silnych symptomach należy odbyć konsultacje z lekarzem psychiatrą by zastosować farmakoterapię, która po zażyciu leków łagodzących, uspokajających pozwoli na podjęcie psychoterapii.

 

Psychoterapia ma na celu dotarcie do istoty problemów pacjenta, uświadomienie mu jego konfliktów wewnętrznych. W procesie psychoterapii, psychoterapeuta wspólnie z pacjentem dociera do problemu i uświadamia choremu jego wewnętrzny konflikt. Pomaga odkryć zaburzenia związane z postrzeganiem siebie, swoich doświadczeń, które pozostawiły ślad na osobowości pacjenta i sposobie przeżywania rozmaitych zdarzeń.
Dzięki psychoterapii pacjent rozwiąże bieżące konflikty i zbuduje silne poczucie własnej wartości.

 

Nasz adres:

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO – Oddział Warszawa
ul. Heroldów 19A , 01-991 Warszawa
REJESTRACJA: 505 07 14 14

 

LECZYMY, POMAGAMY, WSPIERAMY, MOTYWUJEMY, DORADZAMY,...

 

Zrób 3 proste kroki i przekonaj się !

 

 

ZADZWOŃ!
REJESTRACJA:
505 07 14 14

WYBIERZ DOGODNY
TERMIN WIZYTY I
ZAPISZ SIĘ!

PRZYJDŹ
WARSZAWA
UL. HEROLDÓW 19 A

Leczenie nerwicy Warszawa

NASI LEKARZE I PSYCHOLODZY

Poznaj cały nasz zespół