Leczenie nerwicy

Wprowadzenie

Nerwica, to choroba choroba emocji powodujący szereg rozmaitych zaburzeń psychicznych głównie spowodowanymi nierozwiązanymi konfliktami wewnętrznymi pacjenta nie pozwalających normalnie funkcjonować (np. obawia się wyjść z domu, panicznie boi się czegoś lub kogoś, obsesje na punkcie swojego zdrowia, czystości, jedzenia) oraz spać (zaburzenia snu).

Nerwica Często reakcje nerwicowe powoduje trudna sytuacja, w jakiej człowiek się znajduje (np. utrata pracy, mobbing, brak bezpieczeństwa finansowego, utrata bliskiej osoby, toksyczna relacja, podjęcie wyzwań przekraczających możliwości, przewlekły stres, sytuacja traumatyczna - wypadek, napad, przemoc). Powodów wystąpienia reakcji nerwicowej jest wiele.

Nerwica może całkowicie uniemożliwić normalne życie, a jej leczenie wymaga czasu. Leczenie nerwicy polega przede wszystkim na psychoterapii, czasem przy silnych symptomach należy odbyć konsultacje z lekarzem psychiatrą by zastosować farmakoterapię, która po zażyciu leków łagodzących, uspokajających pozwoli na podjęcie psychoterapii.

Psychoterapia ma na celu dotarcie do istoty problemów pacjenta, uświadomienie mu jego konfliktów wewnętrznych. W procesie psychoterapii, psychoterapeuta wspólnie z pacjentem dociera do problemu i uświadamia choremu jego wewnętrzny konflikt. Pomaga odkryć zaburzenia związane z postrzeganiem siebie, swoich doświadczeń, które pozostawiły ślad na osobowości pacjenta i sposobie przeżywania rozmaitych zdarzeń.
Dzięki psychoterapii pacjent rozwiąże bieżące konflikty i zbuduje silne poczucie własnej wartości.

Nasz adres:
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO - Oddział Warszawa
ul. Heroldów 19A , 01-991 Warszawa
REJESTRACJA: 505 07 14 14


LECZYMY, POMAGAMY, WSPIERAMY, MOTYWUJEMY, DORADZAMY,...


Zrób 3 proste kroki i przekonaj się !

 1. Zadzwoń!
  REJESTRACJA:
  505 07 14 14

 2. wybierz dogodny termin wizyty i
  Zapisz się!

 3. Przyjdź
  Warszawa
  ul. Heroldów 19A

Leczenie nerwicy Warszawa

NASI LEKRZE I PSYCHOLODZY

Psychiatra Warszawa Agnieszka Majdanik
dr Agnieszka Majdanik

lekarz psychiatra

Psycholog Barbara Wesołowska-Budka
mgr Barbara Wesołowska-Budka

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Psychoterapeuta Agata Swoboda
mgr Agata Swoboda

psychoterapeuta, coach, trener

Psychoterapeuta Tomasz Łukomski
mgr Tomasz Łukomski

psychoterapeuta, psycholog

Poznaj cały nasz zespół