Konsultacja psychologiczna

Konsultacja psychologiczna

Wprowadzenie

Konsultacje psychologiczne odbywają się w formie porady, która skoncentrowana jest na poszukiwaniu innych niż dotychczas metod przezwyciężania trudności. Podczas wizyty z psychologiem szczegółowo zostają omówione sposoby jakimi dotychczas próbowałeś/aś poradzić sobie z danym kłopotem. Być może wystarczy tylko mała modyfikacja Twoich pomysłów aby uzyskać wymarzony rezultat???

 

Natomiast gdy chcesz nauczyć się lepiej funkcjonować w relacjach z innymi, spróbować zmienić swoje reakcje, poznać przyczyny własnego cierpienia bądź po prostu dowiedzieć się więcej o sobie i o swoich uczuciach,- zapisz się na psychoterapię indywidualną

 

Psycholog WarszawaWarto pamiętać, że poprawa w funkcjonowaniu w dużym stopniu zależy od właściwie dobranej formy pomocy przez psychologa. Po zapoznaniu się z problemami osoby zgłaszającej się, psychoterapeuta może zaproponować min.: psychoterapię indywidualną krótkoterminową, długoterminową, udział w grupie psychoterapeutycznej, udział w grupie wsparcia terapię dla rodzin, par, dzieci oraz inne formy pomocy… np. coaching.

 

Konsultacje z psychologiem skierowane są dla wszystkich zgłaszających się po pomoc psychologiczną, niezależnie od tego czy nie miały dotychczas żadnego doświadczenia z psychoterapią bądź zastanawiają się nad psychoterapią indywidualną, terapią małżeńską, par, rodzin, dzieci i młodzieży, udziałem w grupie terapeutycznej, grupie wsparcia bądź grupie interpersonalnej. Szczególnie polecana osobom, które podejrzewają u siebie: zaburzenia na tle lękowym, fobie, ataki paniki, bezsenność, nadmierny stres, depresję, zaburzenia odżywiania(kompulsywne objadanie się, bulimia, anoreksja), uzależnienia -szeroko rozumiane, zespół stresu pourazowego, zaburzenia osobowości, zaburzenia nastroju i inne…

 

Psychoterapia jest procesem, który ma za zadanie pomóc lepiej zrozumieć siebie i własne problemy. Psycholog-psychoterapeuta wspiera w tym zadaniu całym swoim doświadczeniem, wiedzą i postępuje zgodnie z etyką psychologa, zapewniając pacjentowi poczucie bezpieczeństwa i poufności.

 

Psychoterapia może mieć charakter krótkoterminowy, bądź długoterminowy, czas trwania uzależniony od ustalonych celów terapii wspólnie z psychoterapeutą jak również, szybkością odkrywania problemowych obszarów, które mają negatywny wpływ na nasze funkcjonowanie.

 

Nasz adres:

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO – Oddział Warszawa
ul. Heroldów 19A , 01-991 Warszawa
REJESTRACJA: 505 07 14 14

LECZYMY, POMAGAMY, WSPIERAMY, MOTYWUJEMY, DORADZAMY,...

 

Zrób 3 proste kroki i przekonaj się !

 

 

ZADZWOŃ!
REJESTRACJA:
505 07 14 14

WYBIERZ DOGODNY
TERMIN WIZYTY I
ZAPISZ SIĘ!

PRZYJDŹ
WARSZAWA
UL. HEROLDÓW 19 A

Psycholog Warszawa

NASI PSYCHOLODZY

mgr Kamila Pakuła

mgr Kamila Pakuła

psycholog, psychoterapeuta

Czytaj więcej

mgr Dorota Rudnicka

mgr Dorota Rudnicka

psycholog dziecięcy, psychoterapeuta

Czytaj więcej

mgr Barbara Wesołowska-Budka

mgr Barbara Wesołowska-Budka

psycholog, psychoterapeuta, seksuolog

Czytaj więcej

Poznaj cały nasz zespół