Aktualności

Aktualności

Bezpłatne konsultacje dla powiatu legionowskiego

Bezpłatne konsultacje

od 1 czerwca 2016 r.

Program „Profilaktyka zdrowia psychicznego i zapobieganie nawrotom” Legionowskie Stowarzyszenie AMICUS rozpoczęło realizację zadania publicznego pt. „Profilaktyka zdrowia psychicznego i zapobieganie nawrotom” dofinansowanego z budżetu Województwa Mazowieckiego, którego celem jest ułatwienie dostępności do specjalistycznej pomocy psychiatrycznej i psychologicznej, zwiększenia świadomości i wiedzy dotyczącej zdrowia psychicznego, a także kształtowania racjonalnych, zdrowych postaw wśród społeczeństwa.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

25 grudnia 2015 r.

Niech w nadchodzącym Nowym 2016 roku
szczęście i pomyślność nigdy Państwa nie opuszczą,
a wiara codziennie dodaje sił i energii
do tworzenia i realizacji nowych pomysłów.
Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia
życzy Państwu i najbliższym
Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO

Otwarty Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 październik 2015 r.

W Poradni Zdrowia Psychicznego EDUCATIO w Chotomowie od godziny 9:00 do 20:00 realizowano Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. W tym czasie osoby z Powiatu Legionowskiego mogły spotkać się ze specjalistami z zakresu psychiatrii, psychologii, psychoterapii, neuropsychologii, seksuologii, logopedii, dietetyki aby uzyskać wsparcie, poradę, rozmowę, skonsultować własne trudności i skupić się na ich rozwiązaniu.

 

W tym dniu, także promowane było Zdrowie Psychiczne poprzez bezpłatne rozdawanie książeczek, poradników, ulotek, które miały na celu obalanie mitów, psychoedukacji oraz zachęcanie do leczenia i profilaktyki Zdrowia Psychicznego.

Poradnia Zdrowia Psychicznego EDUCATIO przeciw dopalaczom!

10 wrzesień 2015 r.

Komendant powiatowy policji w Legionowie Waldemar Perdion był inicjatorem kolejnego spotkania dyrektorów placówek oświatowych z terenu powiatu legionowskiego z policjantami oraz innymi instytucjami. Tematem przewodnim były dopalacze.

 

W spotkaniu uczestniczyli m. in. inspektor Waldemar Predion wraz ze swoim zastępcą młodszym inspektorem Jackiem Zaczkowskim, był również wiceprezydent Legionowa Piotr Zadrożny, naczelnik wydziału zdrowia publicznego i spraw społecznych Ewa Milner-Kochańska, psycholog Barbara Wesołowska-Budka

Karmienie piersią z psychologicznego punktu widzenia

02 czerwiec 2015 r.

W sali widowiskowej w ratuszu w Legionowie odbędzie się „Mlekoteka”. Będzie to spotkanie dla matek, tych przyszłych i obecnych, podczas którego dowiedzą się wszystkiego na temat karmienia piersią. Uczestnicy otrzymają upominki i nagrody.

 

Pokarm kobiecy to absolutny fenomen! Zapewnia dziecku dostęp do wszystkich składników, których potrzebuje. Jego skład zmienia się wraz z wiekiem i zapotrzebowaniem dziecka, sezonem na infekcje a nawet zmianą pory roku oraz dnia.